
Stichting De Weg naar Geluk
De Weg naar Geluk is de Nederlandse afdeling van de The Way to Happiness campagne die in heel veel landen wereldwijd wordt uitgevoerd.
De campagne is gebaseerd op het boekje De Weg naar een Gelukkig Leven van L. Ron Hubbard, grondlegger van de Scientology kerk. Hij schreef het als een leidraad voor een gelukkig leven, gebaseerd op gezond verstand.
In het boekje staan 21 leefregels voor een gelukkig leven.
De Weg naar een Gelukkig Leven is een doorgeefboekje; je geeft het door aan iemand waarvan jij denkt dat die wel wat meer geluk kan gebruiken. Met die intentie wordt het boekje ook door de stichting verspreid: dat het mensen beter gaat en dat ze gelukkiger worden. Dat heeft een domino-effect en creert op termijn een positievere omgeving voor ons allemaal.
Wat doet de stichting?
- Paar keer per maand een flyeractie met het boekje De Weg naar een Gelukkig Leven
- Boekjes worden zowel persoonlijk uitgedeeld als huis aan huis verspreid
- De stichting verstuurt tevens boekjes op aanvraag naar belangstellenden
- Er worden lespakketten verstuurd naar scholen (gratis te bestellen via de internationale website)
- Interactieve workshops leveren waarbij deelnemers een aantal leefregels direct in de praktijk ervaren
- Op de internationale site staat tevens een gratis online cursus
Aantal boekjes uitgedeeld t/m nov 2023: 92.202
De Weg naar Geluk in de media
Flyeren in Hilversum en de Randstad
De stichting De Weg naar Geluk is halverwege de coronaperiode met flyeracties gestart om een tegenwicht te bieden aan al het negatieve nieuws waar we dagelijks mee geconfronteerd worden. Met het boekje De Weg naar een Gelukkig Leven, wil de stichting mensen hoop geven. Het boekje reikt handvatten aan waarmee men zelf aan de slag kan om meer grip te krijgen op een gelukkiger leven.
Een vast groepje vrijwilligers trekt er regelmatig op uit om de boekjes rond te delen.
In 2021 en 2022 lag de focus op Hilversum, waar in totaal zo’n 20.000 boekjes verspreid werden. Hilversum werd als uitvalsbasis gekozen vanwege de centrale ligging in ons land. Daarnaast wordt ook volop geflyerd in Amsterdam, Diemen en andere plaatsen in de Randstad.
Hieronder een greep uit verschillende media berichten.
Sociale aspecten van mentale gezondheid – Amsterdam
13 november 2023 | Amsterdams Dagblad
Een cursus in geluk?
8 augustus 2023 | Amsterdams Dagblad
Altijd positief zijn – Diemen
20 april 2023 | Amsterdams Dagblad
De Weg naar Geluk doet weer mee aan Nederland Schoon
18 maart 2023 | Amsterdams Dagblad
Flyeractie Diemen – Geluk zit in een klein boekje
6 maart 2023 | Amsterdams Dagblad
Happy in Diemen – met hondje Happy als mascotte
31 januari 2023 | Amsterdams Dagblad
Actie De Weg naar Geluk rond Wegaplein Hilversum
9 januari 2022 | Hilversums Dagblad
Zevende keer naar Hilversum – Mediapark buurt
28 januari 2022 | Hilversums Dagblad
Inmiddels 16.500 boekjes uitgedeeld alleen al in Hilversum
22 juni 2022 | Hilversums Dagblad
Tweede keer gelukswensen in Hilversum
24 augustus 2021 | Hilversums Dagblad
Alweer duizend gelukwensen in zonnig Hilversum
2 oktober 2021 | Hilversums Dagblad
HILVERSUM – Vrijwilligers van de stichting De Weg naar Geluk, deelden aan voorbijgangers op de Groest boekjes uit met 21 universele leefregels voor een gelukkig leven.
De ruim duizend boekjes die de vrijwilligers in hun witte t-shirts bij zich hadden, vonden gretig aftrek. Uit de vele spontane reacties van voorbijgangers kwam vooral naar voren dat veel mensen het leuk vonden dat ze met iets positiefs werden benaderd… lees het hele artikel in het Hilversums Dagblad.
HILVERSUM – Afgelopen zaterdag deelden vrijwilligers van de stichting De Weg naar Geluk voor de tweede keer boekjes uit over hoe je het geluk kunt vinden.
Het team was precies een maand geleden ook in Hilversum, en deelde deze keer opnieuw duizend boekjes uit aan voorbijgangers in het centrum van de stad.
Hans Beekmans, voorzitter van de stichting, is enthousiast over de respons die ze krijgen met deze actie... lees het hele artikel in het Hilversums Dagblad.
HILVERSUM – Zaterdag 2 oktober waren vrijwilligers van de stichting De Weg naar Geluk voor de derde keer in het centrum van Hilversum om boekjes uit te delen over geluk. Meer dan duizend boekjes gingen van hand tot hand of verdwenen in brievenbussen rond de Groest.
“Ongelooflijk hoe het weer met ons meewerkt” aldus Hans Beekmans, voorzitter van de stichting. “Dat maakt het leuk om zo’n actie te doen, want we raken heel gemakkelijk met mensen in gesprek… lees het hele artikel in het Hilversums Dagblad.
Andere activiteiten van de stichting
September 2021 – Radio interview bij Radio Recogin over The Way to Happiness, Ghanees radio station met ca. 15.000 luisteraars onder diverse Afrikaanse gemeenschappen in Nederland.
Juli 2020 – Workshop van professor Suman uit India over Ghandi en geweldloos verzet, gekoppeld aan The Way to Happiness campagne.
Sinds 2006 doet de stichting De Weg Naar Geluk ieder jaar mee aan de Landelijke Opschoondag in maart (Nederland Schoon).
Landelijke schoonmaakdag, maart 2018. Samen met medewerkers van de AH in de Wibautstraat.
Landelijke schoonmaakdag 2019. In het hele gebied rondom de Wibautstraat wordt zwerfvuil verwijderd.
Vanaf de zomer van 2021 verspreidt de stichting in diverse plaatsen in Nederland het boekje De Weg naar een Gelukkig Leven.
World Cleaning Day, 17 september 2022.
Voorbeelden van The Way to Happiness elders in de wereld
Tony Muhammad startte een vredesbeweging in Los Angeles om iets te doen tegen het geweld van beruchte, elkaar rivaliserende bendes in het zuiden van Los Angeles. Hij mobiliseerde verschillende motorclubs om The Way to Happiness boekjes uit te delen.